Робоча поїздка з виїзним прийомом громадян

 
  Пріоритетним напрямком роботи районної ради є, в першу чергу, надання дієвої допомоги територіальним громадам. У контексті цього 10 лютого 2016 року голова районної ради Микола Орендарчук здійснив робочу поїздку з виїзним прийомом громадян до села Бачкурине.
   Перед прийомом громадян Микола Олексійович поспілкувався з новообраним Бачкуринським сільським головою Віктором Загороднім, трудовим колективом сільської ради щодо проблемних питань, які на сьогодні турбують громаду. Під час зустрічі були обговорені питання подальшої співпраці та можливого вирішення проблем.
  Нині найбільш актуальним питанням громади є будівництво сільського водогону, оскільки рівень води у криницях мешканців Бачкуриного катастрофічно знижується. За словами сільського голови, на території села є свердловина, з якої можна було б споживати воду, проте вона ще не знаходиться на балансі громади, тому роботу планується розпочати з її передачі, відновлення дебіту і виготовлення паспорту свердловини.
  У ході особистого прийому до голови районної ради жителі села зверталися з проханням посприяти у будівництві водогону, проведенні ремонту даху приміщення сільського будинку культури, а також висловили свої побажання щодо більш активної участі місцевих сільгосподарств ТОВ «Агровіт» та ФГ «Ладіс» у вирішенні нагальних питань благоустрою села, зокрема, допомоги у побудові водопроводу.
  Усі питання, які піднімалися жителями села Бачкурине під час прийому, взяті під особистий контроль головою районної ради та надані ним відповідні доручення щодо їх вирішення.
   Під час робочої поїздки голова районної ради Микола Орендарчук за участю сільського голови Віктора Загороднього, депутата районної ради Віктора Шандри ознайомився з функціонуванням дошкільного навчально-виховного закладу «Ромашка», загальноосвітньої  школи  І-ІІ ступенів, будинку культури, ФАПу. Оглядаючи їх, Микола Олексійович наголосив, що метою такої форми роботи є не виявлення недоліків чи негараздів у функціонуванні закладів, а саме акцентування уваги на найбільш нагальних проблемах, щоб в подальшому визначити їх пріоритетність та спільними зусиллями вирішити.
  У цілому стан закладів соціальної сфери, їх трудові колективи склали приємне враження. Добрий порядок в сільських закладах освіти і охорони здоров’я підкріплюється вболіванням за свою справу їх керівників, старанністю і доброзичливістю працівників, але в кожній установі є свої проблеми, над вирішенням яких необхідно працювати.
  У дитячому садку планується провести заміну вікон на склопакети, є вже напрацювання і в сільській раді з даного питання. Школі ж необхідно якнайшвидше провести ремонт даху приміщення. У ФАПі заплановано удосконалити існуючу систему опалення при настанні сприятливих погодних умов.
  Найбільше занепокоєння викликав стан сільського будинку культури. Споруджений у стилі радянського гігантизму, він потребує значних витрат на утримання і обслуговування. Ситуацію погіршує те, що поверхневі грунтові води руйнують фундамент приміщення, внаслідок чого воно починає осідати і утворювати тріщини у споруді, які, в свою чергу, приводять до пошкодження цілісності даху і затіканню води у приміщення.
  Підсумовуючи результати огляду закладів соціальної сфери села Бачкурине, голова районної ради Микола Орендарчук наголосив на тому, що низка питань, яка була акцентована під час зустрічей, потребує значних фінансових ресурсів, але, зосередившись на конкретній проблемі, спільними зусиллями сільської ради, громади села за відчутної допомоги депутата Верховної Ради Антона Яценка, районної ради, райдержадміністрації, місцевих господарств озвучені проблеми можна поступово вирішити і вийти на більш високий рівень життя села, яке знаходиться у передмісті Монастирища.